Jak przyspieszyć tradycyjny sklep WooCommerce i zwiększyć sprzedaż?

Odpowiedź to

Headless WooCommerce

calculatorTitle

calculatorCta

Ten kalkulator konwersji jest przeznaczony wyłącznie dla witryn e-commerce i zapewnia szacunki oparte na branżowych testach porównawczych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Co może się stać w ciągu jednej sekundy?

Nawet niewielkie opóźnienia w czasie wczytywania strony mogą pogorszyć Twoje wyniki finansowe.
Sekunda opóźnienia prowadzi do:

 • 11%

  MNIEJ WYŚWIETLEŃ STRONY

  icon
 • 16%

  SPADKU ZADOWOLENIA KLIENTÓW

  icon
 • 7%

  STRATY W KONWERSJI

  icon

Wpływ czasu ładowania sklepu na konwersję sprzedaży

Wpływ czasu ładowania sklepu na konwersję sprzedaży

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych z Page Performance & Site Conversion - Walmart

Liderzy rynku dostrzegli już wpływ szybszego czasu ładowania

Amazon logo
Walmart logo
Mozilla logo

Odnotował 1% wzrostu przychodów na każde 100 milisekund poprawy szybkości witryny.

Profit icon

Odkrył 2% wzrost konwersji na każdą sekundę poprawy szybkości witryny.

Online shopping icon

Pochwaliła się 60 milionami dodatkowych pobrań Firefoxa rocznie, kiedy poprawiła prędkość strony o 2,2 sekundy.

Download icon

Dowiedz się, czy możemy przyspieszyć Twój sklep.

Headless WooCommerce vs. Tradycyjny WooCommerce

Headless WooCommerce

Headless WooCommerce

Headless WooCommerce to oddzielenie logiki biznesowej (backendu), czyli systemu WooCommerce, od części wizualnej, czyli frontendu. Oznacza to m.in., że jeśli Twoja witryna WordPress doświadczy awarii, frontend hostowany na niezależnym serwerze Vercel, będzie obsługiwał użytkowników bez przerwy, wyświetlając najnowszą treść pobraną z pamięci podręcznej.

Tradycyjny WooCommerce

Tradycyjny WooCommerce

Tradycyjne podejście w WooCommerce wykorzystuje szablon, który stanowi integralną część systemu i jest hostowany na jednym serwerze wraz z całą instalacją WordPressa. Dokonywanie zmian wizualnych ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie systemu WooCommerce i vice versa. W rezultacie, wystąpienie jakiejkolwiek awarii WooCommerce lub konfliktu spowodowanego błędnym kodem szablonu prowadzi do całkowitej blokady sklepu internetowego.

Szybkość strony

Headless WooCommerce

Speed of site - headless WooCommerce

Dzięki zastosowaniu technologii Next.js do tworzenia frontendu oraz dedykowanego serwera Vercel, uzyskamy niezwykle szybkie ładowanie sklepu. Jest to możliwe, dzięki renderowaniu niektórych komponentów po stronie serwera przez Next.js, wykorzystaniu pamięci podręcznej do przechowywania treści, a także wbudowanemu systemowi optymalizacji zdjęć.

Tradycyjny WooCommerce

Speed of site - traditional WooCommerce

W przypadku szablonu, osiągnięcie doskonałych wyników ładowania jest znacznie trudniejsze. Czas ładowania jest uzależniony od całego systemu, wtyczek oraz czasu odpowiedzi bazy danych. Aby zaimplementować mechanizmy cache i optymalizację zdjęć, konieczne jest dodanie kilku dodatkowych wtyczek.

Dostępność strony

Headless WooCommerce

Site availability - headless WooCommerce

Jedną z największych zalet frontendu Next.js, postawionego na serwerach Vercel, jest jego szybkość i wydajność. Vercel korzysta z rozwiązania edge caching, aby udostępniać użytkownikowi zawartość z najbliższego serwera, co zmniejsza opóźnienia i poprawia czas ładowania strony. Dzięki temu, sklep będzie ładował się szybko w każdym miejscu na świecie.

Tradycyjny WooCommerce

Site availability - traditional WooCommerce

W standardowej konfiguracji WooCommerce z szablonem, cały sklep jest umieszczony na jednym statycznym serwerze, w określonej lokalizacji. Oznacza to, że jeśli nasz serwer jest w Polsce, a użytkownik odwiedza naszą stronę z USA, czas ładowania może być znacznie dłuższy, ze względu na opóźnienia związane z przesyłaniem danych z Polski do USA.

Szybkość wprowadzania zmian

Headless WooCommerce

Speed of site - headless WooCommerce

Dzięki serwerom Vercel, wprowadzanie nowych zmian jest automatyczne i odbywa się bez przerywania działania strony. Aktualizacja kodu następuje natychmiastowo, gdy tylko zostanie zaktualizowany na gałęzi produkcyjnej. W całym procesie nie dotykamy backendu (WooCommerce), więc nie ma konieczności przenoszenia żadnych danych, takich jak zamówienia, klienci, produkty itp.

Tradycyjny WooCommerce

Speed of site - traditional WooCommerce

W tradycyjnym WooCommerce, zmiany na frontendzie wymagają często zmian na backendzie (WooCommerce) we wtyczkach. Proces wprowadzania zmian jest znacznie bardziej czasochłonny. Przed wdrożeniem nowych zmian na serwer, musimy tymczasowo wyłączyć stronę i przeprowadzić migrację wszystkich najnowszych danych. Cały ten proces może zająć wiele godzin.

Unikanie błędów

Headless WooCommerce

Speed of site - headless WooCommerce

Budowa, utrzymanie i rozwój frontendu w Next.js to dobrze poukładany proces. Kod jest zarządzany za pomocą systemu kontroli wersji. Każda nowa funkcjonalność jest starannie testowana przed jej wdrożeniem. Dodatkowo, dzięki narzędziom do monitorowania błędów, jesteśmy w stanie śledzić działanie strony w czasie rzeczywistym podczas procesu zakupowego użytkowników, identyfikować wszelkie problemy i jak najszybciej je naprawiać.

Tradycyjny WooCommerce

Speed of site - traditional WooCommerce

W większości projektów szablonów dla WooCommerce brakuje kontroli wersji kodu oraz procesu testowania. Kod jest zazwyczaj nadpisywany przez różnych programistów i bezpośrednio wgrywany na produkcję, bez upewnienia się, czy wszystko działa poprawnie. To często prowadzi do wielu błędów, a nawet całkowitej blokady sklepu. Brak możliwości monitorowania błędów powoduje, że masa z nich pozostaje niewykrytych przez wiele miesięcy, a część klientów może odejść do innych sklepów zniechęconych taką sytuacją.

Optymalizacja pod sprzedaż

Headless WooCommerce

Speed of site - headless WooCommerce

W Headless WooCommerce możemy całkowicie dostosować wygląd sklepu do naszych potrzeb. Ta elastyczność, w połączeniu z automatycznym wdrażaniem zmian, ułatwia wprowadzanie nowych funkcjonalności i optymalizacji. Dodatkowo, Vercel umożliwia przeprowadzanie testów A/B, więc łatwo sprawdzimy czy nowa zmiana przyczynia się do wzrostu konwersji sprzedaży.

Tradycyjny WooCommerce

Speed of site - traditional WooCommerce

Tradycyjny szablon WooCommerce zazwyczaj oferuje ograniczone możliwości edycji. Uniemożliwia to pełne dostosowanie procesu zakupowego oraz wprowadzanie zmian w sekcji realizacji zamówienia. Przeprowadzanie optymalizacji i testów A/B jest czasochłonne i wymaga ingerencji w kod WooCommerce, co może być problematyczne.

Inwestycja w przyszłość

Headless WooCommerce

Speed of site - headless WooCommerce

Frontend oparty na Next.js jest uniwersalny i może zostać podłączony do innych technologii niż WooCommerce, w prosty sposób. Dzięki temu, jeśli w przyszłości okaże się, że WooCommerce nie jest już dla Ciebie wystarczający, migracja do innego silnika eCommerce lub systemu zarządzania treścią będzie szybka i ekonomiczna, ponieważ frontend pozostanie praktycznie niezmieniony.

Tradycyjny WooCommerce

Speed of site - traditional WooCommerce

Szablon WooCommerce jest przeznaczony wyłącznie do pracy z WooCommerce. Nie można go łatwo podłączyć do innych silników eCommerce lub systemów zarządzania treścią. Inwestycja w nowy szablon może okazać się bezwartościowa, gdy Twój sklep znacząco się rozwinie i zechcesz zmienić technologię na coś bardziej odpowiedniego dla dużego eCommerce.

Kiedy to rozwiązanie jest dla Ciebie?

tick

Chcesz przyśpieszyć ładowanie strony i zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie

tick

Chcesz, żeby Twój sklep był dostępny na całym świecie

tick

Chcesz szybko i bez zbędnych kosztów wprowadzać nowe zmiany

tick

Chcesz wyeliminować błędy w swoim sklepie internetowym

tick

Potrzebujesz większej elastyczności, żeby przeprowadzać testy A/B i optymalizować proces zakupowy

tick

Chcesz zainwestować w technologię, która umożliwi Ci dalszy rozwój Twojego sklepu

Jak możemy Cię wesprzeć w rozwoju sklepu internetowego?

Rigby process

Chciałbyś dowiedzieć się, jak Headless WooCommerce sprawdzi się w Twoim sklepie?

Migracja sklepu YoungWear do headless eCommerce

tick

Uproszczenie procesu zakupowego i zwiększenie sprzedaży

tick

Wzrost odwiedzających z 5k do 20k miesięcznie

tick

Przygotowanie sklepu pod wejście na nowe rynki

tick

Skrócenie czasu ładowania strony o 2.3s

YoungWear

Jak przebiegła współpraca?

Cytat

W życiu mam szczęście do ludzi. Poznanie zespołu Rigby to potwierdza. Praca z nimi to ciągły rozwój i świetna przygoda. Nasze pomysły i strategia z ich pomysłami, wiedzą i doświadczeniem w efekcie dały świetny sklep internetowy. Nowa platforma już doprowadziła do większej sprzedaży. A to dopiero początek. Będziemy dalej wspólnie rozwijali sklep. Nie mogę się doczekać kolejnych pomysłów i dalszej współpracy.

Cytat
YoungWear
Dominik Chrzanowski

CEO YoungWear

Firmy, które nam zaufały

Frame
Google Reviews

+35Zrealizowanych projektów

Omówmy jak podejście Headless może wpłynąć na Twój sklep internetowy

Administratorem danych osobowych jest Rigby spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie (dalej: „Rigby”).* Więcej?

Grzegorz Tomaka

Grzegorz Tomaka

Co-CEO & Co-founder

LinkedIn

Prawa autorskie @ 2023 Rigby - Wszelkie prawa zastrzeżone

Stworzone z ❤️ przez Rigby